Opšte informacije

USPJEŠAN NASTUP NA MITINGU U ZRENJANINU

admin on 6 Novembra, 2016

Ilijan Malčić, Kosta Vrkeš, Marko Kovačić i Luka Šćekić učestvovali su na međunarodnom plivačkom takmičenju Srbija Grand prix, održanom od  3. do 6. novembra. U Zrenjaninu se okupilo više od  500 plivača i plivačica iz 56 plivačkih klubova Bugarske, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Mađarske, Italije, Makedonije,  Crne Gore, Rumunije, Turske, Slovenije i Srbije, što ovo takmičenje čini jednim od najznačajnijih u regionu. O njegovom kvalitetu svjedoči i veliki broj oborenih nacionalnih i rekorda mitinga.  Naši predstavnici mogu biti zadovoljni učinkom i postignutim  rezultatima na ovom takmičenju. Ilijan Malčić plivao je u dva finala. U disciplini 200m slobodno(1:50.24) zauzeo je 5.mjesto, dok je na 100m slobodno(50.53) bio osmi. Kosta Vrkeš je na 200m slobodno u finalnoj grupi osvojio sedmu poziciju(1:52.7), dok je na 100m slobodno u polufinalu isplivao lični rekord 51.05. On je i na 100m mješovito stigao do polufinala i postavio lični rekord(1:00.65), dok je na 50m delfin u kvalifikacionoj trci plivao 25.87, što je takođe njegovo najbolje vrijeme u ovoj disciplini. Marko Kovačić je 200m slobodno isplivao u vremenu 1:54.40 što mu je donijelo i zlatnu medalju u kategoriji plivača rođenih 2000/2001, a najbolji je bio i na 100m slobodno(52.56).  Mada nije osvojio medalje u disciplinama 200m i 50m delfin, Kovačić je postavio lične rekorde i u tim disciplinama. Luka Šćekić je takođe bio odličan i u Banjaluku se vratio sa jednom medaljom i dva lična rekorda. Na 1500m slobodno( 16:42.57) osvojio je bronzanu medalju(kategorija plivača rođenih 2002. i mlađi), a na 400m mješovito (4:56.93), u svojoj kategoriji  zauzeo odlično četvrto mjesto. Čestitamo četvorki koja je branila i boje našeg kluba, kao i treneru Goranu Grahovcu.