Opšte informacije

NA PRVENSTVU BiH OSVOJENA 71 MEDALJA!!!

admin on 11 Marta, 2018

Zimsko prvenstvo BiH održano u Sarajevu od 9. do 11. marta, bilo je izuzetno uspješno za naše takmičare, koji su osvojili 64 medalje u pojedinačnoj konkurenciji i 7 medalja u štafetnim trkama, od čega je 30 zlatnih, 22 srebrne i 19 bronzanih! U apsolutnoj kategoriji osvojene su 22 medalje, 18 pojedinačnih i 4 štafetne.  Naš najuspješniji plivač je Marko Kovačić sa 11  medalja. U apsolutnoj kategoriji on je osvojio 3 zlatne  i 3 srebrne medalje, dok je u kategoriji juniora bio četiri puta zlatni i jednom srebrni! Luka Šćekić osvojio je 2 zlatne i 2 bronzane medalje u apsolutnoj kategoriji,a u kategoriji kadeta osvojio je  5 medalja(3-1-1). Nikša Kašćelan, u apsolutnoj kategoriji bio je po jednom srebrni i bronzani,dok je  u kategoriji kadeta osvojio 2 zlatne i 2 bronzane medalje. U apsolutnoj kategoriji Nikolina Kopanja osvojila je tri srebra, a Anastasija Topić jednu bronzu. Katarina Ćurlik istakla se sa tri bronzane medalje u  apsolutnoj, te tri zlatne i jednom srebrnom u kategoriji juniorki. Ana Račić u kategoriji kadetkinja bila je odlična sa 4 zlatne i 1 bronzanom medaljom, dok je Milana Lukić (u istoj kategoriji) osvojila zlatnu i 4 srebrne medalje. Miloš Jakovljević(kategrija kadeta) osvojio je jednu bronzanu medalju, a u kategoriji plivača do 14 godina(2004-2005) medalje su osvojili Aleksandar Topić(3 zlatne,srebro i bronzu) i Luka Morača sa dva srebra i bronzom. Milica Jokić u kategoriji plivačica do 12 godina(2006-2007) vratila se iz Sarajeva sa srebrnom medaljom, dok su naše najmlađe takmičarke(2008 i mlađe) sa osvojenim medaljama  Mila Blažević 4 medalje(2-1-1),Vanja Kragulj (zlato i bronza) i Katarina Stjepanović(bronzana medalja). Štafeta u sastavu Nikša Kašćelan, Miloš Jakovljević, Aleksa Dabić i Luka Šćekić bila je 5 puta na pobjedničkom postolju. Ova četvorka u disciplini 4×100 slobodno osvojila je srebro u apsolutnoj i zlato u kadetskoj kategoriji. Na 4x200m slobodno bili su zlatni i u apsolutnoj i kategoriji kadeta, dok su na 4×100 mješovito (Dabić,Šćekić,Jakovljević,Kašćelan) bili trećeplasirani u kategoriji kadeta. Štafeta u sastavu Katarina Ćurlik, Anastasija Topić, Ana Račić i Nikolina Kopanja u disciplini 4x100m slobodno bila je srebrna u apsolutnoj kategoriji, dok su Milana Lukić, Ana Račić,Katarina Ćurlik i Nikolina Kopanja na 4x 200m slobodno takođe bile srebrne. Na ovom prvenstvu učestvovalo je  372 plivača i plivačice iz 25 klubova, a APK „22.april“  predstavljala su 22 takmičara. Sa 71 osvojenom medaljom  svrstali smo se među najbolje. Čestitamo svim našim plivačima i trenerima na ostvarenim rezultatima!