Opšte informacije

„B“ NORMA MARKA KOVAČIĆA ZA YOG 2018

admin on 1 Aprila, 2018

U disciplinama 200m slobodno (1:55.42) i 100m slobodno (53.07), Marko Kovačić je isplivao „B“ normu za Olimpijske igre mladih koje će biti održane u Buenos Airesu od 6. do 18. avgusta ove godine. S obzirom da je sezona takmičenja u velikim bazenima tek počela,postoje realne šanse da Kovačić za  YOG ispliva i „A“ normu! On je na MM „Sarajevu s ljubavlju“ bio najuspješniji takmičar u kategoriji omladinaca, a u sve četiri discipline u kojima se takmičio plivao je u A finalima. Iz Sarajeva se vratio sa 8 medalja( u apsolutnoj kategoriji osvojio je jednu zlatnu( 50m slobodno) i tri srebrne medalje(200m slobodno,100m slobodno, 400m slobodno), dok je u kategoriji omladinaca osvojio 4 zlatne medalje). Ostali naši plivači takođe mogu biti zadovoljni svojim rezultatima. Nikša Kašćelan bio je na pobjedničkom postolju 6 puta( u apsolutnoj kategoriji  zlato(100m delfin) i srebro(200m delfin),a  u kategoriji kadeta tri zlata(100m delfin,200m slobodno,200m delfin) i srebro na 50m delfin. Luka Šćekić ga prati sa pet medalja od koji je u apsolutnoj kategoriji  zlato na 1500m slobodno i bronzane medalje na 100 delfin i 200m delfin,a u kategoriji kadeta bio jednom zlatni (1500m slobodno), dva puta srebrni (200m delfin, 400m slobodno) i  bronzani na 100m delfin. Miloš Jakovljević je na 1500m slobodno osvojio bronzanu medalju u apsolutnoj kategoriji, dok je u kategoriji kadeta bio trećeplasirani plivač na 1500m slobodno, 200m delfin, 400m slobodno.  Aleksa Dabić je na 200m slobodno osvoji bronzanu medalju u kategoriji kadeta. I naše dvije plivačice izborile su medalje u Sarajevu. Nikolina Kopanja je u disciplini 800m slobodno osvojila srebrnu medalju u kategoriji seniorki, dok je Katarina Ćurlik sa tri zlatne(100m slobodno,200m delfin,200m slobodno) i srebrom na 100m delfin bila jedna od najuspješnijih u kategoriji omladinki. Naši takmičari ukupno su osvojili 31 medalju(14-9-8) i pokazali odličnu formu pred naredna takmičenja.Vjerujemo da će svoje uspjehe potvrditi na narednom takmičenju koje ih očekuje u okviru „Velike nagrade balkanskih gradova“, na MM „ 11.april Grand Prix“ koje će biti održano u Beogradu od 13. do 15. aprila.Čestitamo i srećno!