ZIMSKO PRVENSTVO BiH- 5 REKORDA I 108 MEDALJA APK „22.APRIL“

  • 0

ZIMSKO PRVENSTVO BiH- 5 REKORDA I 108 MEDALJA APK „22.APRIL“

Category : Najnovije vijesti

Na Zimskom prvenstvu BiH održanom od 18. do 20.marta u Banjaluci, oboreni su brojni državni rekordi. Od naših plivača rekordno je plivao Mihajlo Čeprkalo,koji je u disciplini 200m leđno(2:02.17) postavio apsolutni i omladinski rekord, dok je 200m delfin isplivao za 2:03.49 što je  rekord u kategoriji omladinaca. U disciplini 4x200m slobodno, Mihajlo Čeprkalo, Marko Kovačić, Kosta Vrkeš i Ilijan Malčić doplivali su do apsolutnog rekorda koji sada iznosi 7:37.29, a najbolje vrijeme  su isplivali i na 4x100m mješovito(3:55.62). Na ovom prvenstvu osvojeno je i 108 medalja: 46  zlatnih, 41 srebrna i 21 bronzana!  U apsolutnoj kategoriji osvojeno je 36 medalja (17-11-8), u omladinskoj 13(7-5-1), kadeti su bili na pobjedničkom postolju14 puta(6-5-3), pioniri 27(11-11-5), a mlađi pioniri 18 (5-9-4).

Osvajači medalja u APSOLUTNOJ kategoriji su:

Ilijan Malčić( zlato na 100m i 200m slobodno, 200m i 400m mješovito, 1500m slobodno,bronza na 100m prsno)

Nina Žarković(zlato na 50m,100m,200m slobodno, srebro na 50m i 100m delfin, bronza na 800m slobodno)

Mihajlo Čeprkalo( zlato na 200m leđno, 50m leđno, 200m delfin, srebro na 100m delfin)

Kosta Vrkeš (srebro na 100m slobodno, bronza na 50m delfin, 200m slobodno, 100m delfin, 100m mješovito

Marko Kovačić(srebro na 400m i 1500m slobodno,100m leđno)

Luka Šćekić(zlato na 800m slobodno i bronza na 1500m slobodno)

Nikolina Tubić(srebro na 400m mješovito,200m delfin)

Nikolina Kopanja(bronza na 100m slobodno i 800m slobodno)

Muška štafeta 4x100m slobodno, 4x200m slobodno, 4x100m mješovito(zlato)

Ženska štafeta 4x100m slobodno, 4x200m slobodno(zlato) 4x100m mješovito(srebro)

Kategorija OMLADINACA:

Mihajlo Čeprkalo( zlato na 100m i 200m leđno, 100m i 200m delfin)

Kosta Vrkeš(zlato na 50m delfin, 100m slobodno,100m mješovito, srebro na 50m slobodno, 200m slobodno,100m delfin)

Anastasija Topić(srebro na 400m slobodno, 1500m slobodno, bronza 200m slobodno)

Kategorija KADETA:

Marko Kovačić (zlato na 100m,slobodno,200m slobodno, 400m slobodno,100m leđno,100m delfin,1500m slobodno)

Katrina Ćurlik ( srebro na 400m slobodno,200m slobodno,400m mješovito, 1500m slobodno i bronza na 100m slobodno)

Aleksandra Srdić(srebro na 200m leđno, bronza na 100m prsno i 100m leđno)

Kategorija PIONIRA:

Luka Šćekić(zlato na 400m slobodno, 200m mješovito, 800m slobodno, 1500m slobodno, srebro na200m delfin)

Jovan Lekić(zlato na 100m delfin, 100m slobodno, srebro na 200m slobodno,1500m slobodno)

Vladan Dujaković(hzlato na 200m slobodno,100m mješovito,srebro na 50m delfin,100m slobodno,bronza na 100m delfin)

Nikša Kašćelan(zlato na 200m delfin, srebro na 200m mješovito i 100m delfin, bronza na 50m delfin)

Ana Račić (srebro na 400m slobodno, 200m mješovito, 400m mješovito, bronza na 100m slobodno)

Miloš Jakovljević (bronza na 800m slobodno i 200m delfin)

Štafeta- dječaci  4x100m slobodno i 4x50m slobodno (zlatna medalja)       4x50m mješovito(srebro)

Kategorija MLAĐIH PIONIRA:

Pavle Krupljanina (zlato na 200m leđno, 200m delfin, 800m slobodno, 1500m slobodno, srebro na 400m slobodno,100m leđno)

Aleksandar Topić(zlato na 100m mješovito, srebro na 200m slobodno,400m mješovito,100m slobodno,bronza na 400m slobodno,50m slobodno)

Luka Morača (srebro na 100m delfin, bronza na 200m slobodno, 200m delfin)

Štafeta-dječaci 4x100m slobodno, 4x50m slobodno, 4x50m mješovito (srebro)

 

 


Leave a Reply