Opšte informacije

OTVORENO PRVENSTVO SRBIJE “VOŠA” 2016

admin on 5 Decembra, 2016

Nikolina Kopanja, Katarina Ćurlik, Kosta Vrkeš, Marko Kovačić, Luka Šćekić i Jovan Lekić učestvovali su na otvorenom prvenstvu Srbije “Voša 2016”. U konkurenciji 424 plivača iz 52 kluba Srbije, Hrvatske, Mađarske, Makedonije, Rumunije, Crne Gore, BiH i Slovenije oni su ostvarili odlične rezultate. Nikolina Kopanja u finalu trke na 400m slobodno zabilježila je svoj najbolji rezultat (4:23.20) i osvojila srebrnu medalju. Na 200m slobodno, takođe je isplivala lični rekord (2:06.01), što je bilo dovoljno za bronzanu medalju u apsolutnoj kategoriji. Kosta Vrkeš takođe može da bude zadovoljan postignutim rezultatima. U finalu trke na 200m slobodno zauzeo je peto mjesto, a vrijeme 1:51.48 vrijedi 708 FINA bodova. Duplo kraću dionicu isplivao je za 51.30 i u konačnom poretku zauzeo odlično šesto mjesto. Marko Kovačić izborio je finale u disciplini 100m delfin. Sa rezultatom 57.12 ( lični rekord) on je zauzeo petu poziciju, dok je i na 100m slobodno isplivao svoje najbolje vrijeme (52.44). Luka Šćekić zabilježio je odličan rezultat na 1500m slobodno. U apsolutnoj kategoriji zauzeo je četvrto mjesto, jer je ovu dionicu preplivao za 16:32.27, što je za deset sekundi bolje od prijavljenog vremena. On je oborio i državni rekord na 800m slobodno u kategoriji pionira, a vrijeme novog rekorda iznosi 8:44.37. Šćekić je i na 400m slobodno ostvario svoje najbolje vrijeme 4:16.37, što je učinio i Jovan Lekić koji je istu dionicu preplivao za 4:23.20. Katarina Ćurlik svoj najbolji rezultat ostvarila je na 200m slobodno( 2:14.58) i zauzela 12 mjesto u ukupnom poretku ove discipline. Čestitamo našim takmičarima i treneru Goranu Grahovcu na ostvarenim rezultatima!