admin on 30 Decembra, 2017

Marko Kovačić kadetskim rekordom na 50m leđno (27.05) završio je  kalendarsku 2017. godinu i najavio odličan nastavak sezone. Osim ovog rekorda (ostvarenog u prvoj izmjeni u štafeti 4x50m mješovito, Kovačić je ostvario lične rekorde i osvojio zlatne medalje (A kategorija) u disciplinama 400m slobodno(3:56.71) i 200m slobodno(1:50.69), dok je na 100m slobodno bio srebrni, a na 50m slobodno bronzani. U istoj kategoriji, Kosta Vrkeš isplivao je svoje najbolje vrijeme i osvojio zlatnu medalju na 100m delfin(57.07), a na najvišem stepeniku pobjedničkog postolja bio je i nakon trke na 100m slobodno (51.17). Na 50m delfin, uz svoje najbolje vrijeme (25.77) zauzeo je drugo mjesto, a istu poziciju ostvario je i na 50m slobodno. Luka Šćekić (kategorija A) zabilježio je lične rekorde i osvojio bronzane medalje na 100 delfin i 200m delfin. U ovoj kategoriji plivao i Nikša Kašćelan koji  je ostvario svoje najbolje rezultate i dva četvrta mjesta u finalnim trkama ( 100m delfin i 200m delfin). U kategoriji B Miloš Jakovljević osvojio je zlatnu medalje na 200m delfin (2:18.05) i 400m slobodno (4:28.19), što su i njegovi najbolji rezultati u ovim disciplinama. Aleksa Dabić bio je srebrni na 200m slobodno, dok je Aleksandar Topić osvojio srebrnu medalju na 400m slobodno i bronzanu na 200m slobodno. I ova dvojica plivača ostvarili su lične rekorde u navedenim disciplinama. Štafeta 4x50m mješovito u sastavu Marko Kovačić, Luka Šćekić, Kosta Vrkeš i Nikša Kašćelan osvojila je srebrnu medalju. Od plivačica (kategorija A) medalje na 200m slobodno osvojile su Nikolina Kopanja (srebro) i Katarina Ćurlik (bronza), dok je na 400m slobodno Anastasija Topić bila drugoplasirana, a Milana Lukić trećeplasirana. Anastazija Radić na 50m slobodno uz lični rekord (27.66) osvojila je i srebrnu medalju. U disciplini 4×50 mješovito Nikolina Kopanja, Anastazija Radić ,Katarina Ćurlik i Milana Lukić osvojile su bronzanu medalju. Ukupno su osvojene 22 medalje (6-9-7), 20 u pojedinačnoj konkurenciji i dvije u štafetama. Uz državni rekord Marka Kovačić, ostvareno je više od 30 ličnih rekorda, a naših 12 takmičara učestvovalo je u 38 finalnih trka. Čestitamo svim plivačima i treneru Goranu Grahovcu koji je i u ovoj 2017. godini pokazao i dokazao  zašto je APK „22.april“ jedan od najboljih u BiH.