admin on 25 Decembra, 2017

Marko Kovačić  100m slobodno plivao je u vremenu 50.92 što je novi kadetski rekord BiH u malim bazenima! Na  Novogodišnjem mitingu u Banjaluci, koji održan 23.12.2017. godine u organizaciji plivačkih klubova „Delfin“ Laktaši i „Aqua star“ Banjaluka plivači našeg kluba osvojili su 48 medalja ( 16 zlatnih, 19 srebrnih i 13 bronzanih). Od 55 plivača koji su učestvovali na ovom takmičenju, medalje su (osim Kovačića) osvojili  i Katarina Ćurlik, Luka Šćekić, Aleksa Dabić, Luka Morača, Miloš Jakovljević, Ilijan Malčić, Miloš Mitrović, Anastasija Topić, Aleksandra Srdić, Ana Račić, Milana Lukić. Posebno su se istakli mladi plivači Petar Kojčinović koji je osvojio 5 zlatnih medalja i Mila Blažević sa četiri zlatne medalje. Ostali plivači mlađih kategorija koji su bili na pobjedničkom postolju su  Stefan Nenadić, Damjan Brezar, Sebastijan Janjetović, Milica Jokić, Mila Pršlić, Katarina Stjepanović. Na međunarodnom Novogodišnjem plivačkom mitingu učestvovalo je oko 290 plivača iz 22 kluba Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije. Naredno takmičenje je Prvenstvo BiH u malim bazenima koje će biti održano 29. i 30. decembra u Sarajevu.