Opšte informacije

BANJALUKA OPEN 2016

admin on 19 Juna, 2016

Naš klub predstavljalo je 26 takmičara, a najuspješniji je  bio Ilijan Malčić sa osvojenom  zlatnom medaljom na 400m slobodno(3:59.26) u apsolutnoj kategoriji. Marko Kovačić( kategorija plivača rođenih 2001/2002)  nastupio je na 50m,100m,200m slobodno i 100m delfin i  osvojio zlatne medalje. Osim što je bio najuspješniji u ovim disciplinama on je nastupio i u „A“ finalu na 200m slobodno(osvojio 8. mjesto),dok je  na 100m delfin zauzeo 6.mjesto.

Ostali osvajači medalja su: Luka Šćekić(M2)- srebro na 100m leđno,bronza na 200m leđno. Miloš Jakovljević(M3) –zlatna medalja na 50m i 100m delfin, srebro na 200m delfin; Jovan Lekić(M3)-srebro na 50m i 200m slobodno,bronza na 100m delfin; Pavle Krupljanin(M3)- bronza na 100m i 200m leđno; Aleksa Malčić(M3)- bronza na 50m slobodno; Katarina Ćurlik(W3)-bronza na 100m slobodno. U konkurenciji plivačica, u A finalu nastupile su Nikolina Tubić- 4. mjesto na 200m delfin, 4.mjesto na 100m delfin; Jovana Čeprkalo-7.mjesto na 100m delfin;  Nikolina Kopanja -7.mjesto na 400m slobodno; Nina Žarković- 10.mjesto na 100m kraul.

Ove godine na MM “Banjaluka Open” učestvovalo je  379 plivača iz 51 kluba Srbije, Slovenije, Makedonije, Letonije, Italije, Grčke, BiH, Hrvatske, SAD,UAE, Turske,Njemačke.