Opšte informacije

25 MEDALJA U TUZLI

admin on 15 Novembra, 2015

Na 20. međunarodnom plivačkom mitingu „Samir Ćirak- Ćiro“održanom u subotu 14. novembra, naši plivači osvojili su 25 medalja( 8 zlatnih, 9 srebrnih, 8 bronzanih). Od 26 takmičara 22.aprila, najuspješniji je bio Sebastijan Šašić  koji je osvojio 4 zlatne(50m i 100m slobodno,50m i 100m leđno), te bronzanu medalju u disciplini 50m delfin. On je najuspješniji plivač u kategoriji plivača rođenih 2007. godine i mlađi, zašto je dobio i pehar. Po četiri medalje osvojile su Anastasija Topić(zlato na 50m i 100m leđno,srebro na 50m prsno i bronzu na 100m prsno), Anastazija Radić(zlato na 50m slobodno,drugoplasirana na 100m slobodno a treće mjesto na 50m i 100m delfin), dok je osmogodišnja Natalija Višić osvojila zlatnu medalju na 100m mješovito,a srebrana je bila na 50m i 100m slobodno i 100m leđno). Dejan Vukadinović osvojio je u disciplinama 100m mješovito i 100m leđno srebrne medalje, dok je Ljupka Jovanović bila trećeplasirana na 100m leđno i 100m mješovito.U disciplini 100m leđno u svojim kategorijama srebrnu medalju osvojili su Radoslav Mirnić na i Jelena Jakovljević, a Ognjen Damjanović na 100m leđno i Jovana Kutić na 100m delfin osvojili su bronzane medalje. Čestitamo našim plivačima, posebno najmlađim,kao i njihovim trenerima Aleksi i Vasku Jošiću, koji su pokazali da u BiH rastu neki novi plivački šampioni koji idu stopama svojih nešto starijih klupskih kolega. U Tuzli se takmičilo 332 plivača iz 18 klubova BiH,Hrvatske, Srbije i Mađarske.