admin on 19 Oktobra, 2015

Jovan Lekić oborio je rekord BiH u kategoriji mlađih pionira u disciplini 100m delfin. U jutarnjem dijelu takmičenja ostvario je vrijeme 1:09.63 što je bilo bolje vrijeme od dotadašnjeg rekorda, da bi u poslijepodnevnoj finalnoj trci plivaojoš  brže i postavio rekord  1:09.11. Osim rekorda, Lekić je bio najuspješniji u svim disciplinama u kojima je nastupio i osvojio ukupno 4 zlatne medalje. Osim njega, idobre nastupe zabilježili su i  Luka Šćekić (4 zlatne i 2 srebrne medalje), Katarina Ćurlik ( 2 zlata, srebro, bronza), Nina Žarković (zlato, 2 srebra, bronza), Ilijan Malčić ( zlato, srebro, bronza), Ana Račić( 3 srebrne medalje). Naši plivači ukupno su osvojili 24 medalje( 12 -9-3) i u konkurenciji više od 350 plivača iz 32 kluba BiH, Slovenije, Crne Gore, Hrvatske,Mađarske, Srbije, Velike Britanije po broju osvojenih medalja zauzeli odličnu petu poziciju.