U Zrenjaninu drugog dana šest rekorda

admin on 1 Novembra, 2019

Mihajlo Čeprkalo oborio je apsolutni rekord Bosne i Hercegovine u finalnim trkama na 100m delfin vremenom 53.20.

Vrijeme 49.02 je novi apsolutni i juniorski rekord Bosne i Hercegovine koje je u polufinalnim trkama ostvario Marko Kovačić u disciplini 100m slobodno.

Jovan Lekić kadetskim rekordom na 400m mješovito (4:30.38) se plasirao u finalne trke gdje je vremenom 4:24.05 postavio novi juniorski i kadetski rekord Bosne i Hercegovine. Jovan uz ove rekorde okitio se i sa dvije zlatne medalje u apsolutnoj i kategoriji plivača rođenih 2003/2004. U finalnoj trci na 100m delfin zauzeo je odlično peto mjesto vremenom 56.26.

Lukić Milana se u kvalifikacijama na 50m delfin izborila za polufinale gdje je ovu dionicu završila vremenom 30.03, što uz lični rekord nije bilo dovoljno da se plasira dalje u finale. Svoje najbolje vrijeme u disciplini 100m slobodno (55.66) isplivao je u kvalifikacijama Nikša Kašćelan i time završio nastup drugog dana. U disciplini 400m mješovito Miloš Jakovljević ostao je bez finala, ali je ostvario lični rekord (4.46.25). Takođe, Luka Šćekić je ovu dionicu završio u kvalifikacijama (4:48.31).