Opšte informacije

REKORD, PEHAR I 18 MEDALJA U SISKU

admin on 17 Maja, 2015

SISAK 2015 TEKST

Na plivačkom takmičenju „Sveti Kvirin“ u Sisku, Jovan Lekić u disciplini 400m slobodno(4:42.38) isplivao je novi rekord  BiH u kategoriji mlađih pionira. Lekić je u sve četiri discipline( 100m slobodno, 200m slobodno,400m slobodno i 200m mješovito) osvojio zlatne medalje! Marko Kovačić najuspješniji je plivač ovog takmičenja. Pehar je zaslužio zahvaljujući odličnim vremenima u disciplinama 100m i 200m slobodno, koje su mu donijele najviše FINA  bodova. Osim zlatnih medalja u ove dvije discipline, on je i na 400m slobodno dominirao i osvojio prvo mjesto. I ostali naši takmičari  bili su izuzetno raspoloženi . Luka Šćekić bio je najuspješniji na 400 mješovito i 200m delfin, drugo mjesto osvojio je na 800m slobodno, dok je trku na 100m delfin završio na 3.mjestu. Miloš Jakovljević u svojoj kategoriji bio je najuspješniji na 400m mješovito i 200m delfin, dok je na 100m delfin zauzeo drugo mjesto, a 800m slobodno završio kao trećeplasirani plivač. Aleksandar Topić na 400m mješovito osvojio je bronzanu medalju. Naše dvije takmičarke, Ana Račić i Katarina Ćurlik, takođe su bile uspješne. Račićeva je osvojila srebrne medalje na 800m slobodno i 400m mješovito, dok  Katrina Ćurlik, iako bez medalja može biti zadovoljna. Ona je u svim disciplinama isplivala svoja najbolja vremena. Čestitamo našim mladim plivačima na odličnim rezultatima!

Dodajmo i da je Mihajlo Čeprkalo, prethodnih sedam dana bio na priprema sa reprezentativcima Slovenije u Ptuju. Nakon priprema učestvovao je  na plivačkom takmičenju ” Pokal Terme Ptuj” gdje je osvojio  zlatne medalje u disciplinama 100m kraul i 50m delfin, te srebro u disciplini 100m leđno. Na ovom mitingu  učestvovalo je 277 plivača iz 28 klubova  BiH, Hrvatske, Španije, Njemačke, Italije, Slovenije, Srbije. On se intenzivno priprema za Komen kup, Evropske igre mladih i Svjetsko juniorsko prvenstvo, a cilj je da ispliva B olimpijsku normu. Kompletne rezultate sa ova dva takmičenja možete vidjeti u rubrici REZULTATI.