Opšte informacije

NOVI REKORDI I PEHARI U TREBINJU

admin on 6 Jula, 2015

Ljetno državno prvenstvo za kategorije mlađih pionira i pionira obilježili su novi rekordi naših plivača. Jovan Lekić od ovog vikenda vlasnik je najboljih vremena, u kategoriji mlađih pionira, za dvije discipline: na 100m delfin (1:09.73) i 200m mješovito (2:35.38). Štafeta u sastavu Aleksa Malčić, Miloš Jakovljević, Aleksandar Topić, Jovan Lekić, 4x50m slobodno  isplivali su za  2:03.55, a  Pavle Krupljanin, Jovan Lekić, Miloš Jakovljević, Aleksa Malčić disciplinu 4x50m mješovito završili za 2:20.36,  što su još dva rekorda na ljetnom državnom prvenstvu u Trebinju. Luka Šćekić u trci na 1500m slobodno osvojio je 536 FINA bodova, što je i najvredniji rezultat prvenstva. Najuspješniji smo klub i po broju osvojenih medalja. Naši plivači bili su na pobjedničkom postolju čak 55 puta, od čega 25 na najvišem stepeniku, a osvojeno je i 16 srebrnih  i 14 bronzanih medalja ! Police kluba krase i dva nova pehara: mlađi pioniri/pionirke u ukupnom plasmanu zauzeli su drugo mjesto, dok su pioniri/pionirke osvojili treće mjesto! U ljubičastim kapicama  plivalo je  14 takmičara, a u Trebinju je nastupilo ukupno 228 plivača iz 14 klubova.