Na prvenstu BiH osvojeno 53 medalje!

admin on 12 Marta, 2019

Proteklog vikenda na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci održano je Zimsko prvenstvo Bosne i Hercegovine. Učestvovala su 304 takmičara iz 22 kluba, a Akadmeski plivački klub je predstavilo njih 29. Osvojene su 53 medalje od čega 22 zlata, 16 srebrenih i 15 bronzanih medalja. Štafeta 4x200m slobodno u apsolutnoj kategoriji, a u sastavu Luka Šćekić, Nikša Kašćelan, Jovan Lekić i Miloš Jakovljević (8:12.28) osvojila je zlatnu medalju. U kategoriji juniorki 4x100m mješovito ( 5:00.60); 4×200 slobodno (9:21.55) i 4 x 100 slobodno (4:20.89) a u sastavu Lukić Milana, Račić Ana, Ćurlik Katarina i Raca Tajana osvojila je zlatnu medalju. U kategoriji kadeta 4×100 slobodno ( 3:53.76) u sastavu Topić Aleksandar, Jakovljević Miloš, Krupljanin Pavle i Lekić Jovan osvojila je zlatnu medalju, dok u istom sastavu štafeta 4x100m mješovito (4:19.68) osvojila je srebrenu medalju. U kategoriji djevojčica do 12 godina u sastavu Jokić Milica, Blažević Mila, Stjepanović Katarina i Kragulj Vanja u štafeti 4x50m slobodno (2:21.08) osvojila je srebrenu medalju, dok štafete trke u istom sastavu 4x50m mješovito (2:44.18) i 4x100m slobodno ( 5:21.66) osvojila je bronzanu medalju. Te štafeta 4x50m mješovito (2:36.62) u kategoriji dječaka do 12 godina (Obradović Uroš, Pribičević Aleksa, Šašić Sebastijan i Kojčinović Petar) osvojila je bronzanu medalju.

Čestitamo svim našim trenerima i plivačima!