Fantastični rezultati na X Međunarodnom plivačkom mitingu “22. APRIL”

admin on 15 Aprila, 2019

Naši takmičari ostvarili su fantastične rezultate. Pored B norme za Olimpijske igre i B norme za Svjetsko prvenstvo u Koreji Čeprkalo  je u disciplini 100m dlefin sa isplivanim vremenom 53.82 postavio novi državni rekord. Osim Čeprkala posebno su se istakli Jovan Lekić (2:07.24) i Katarina Ćurlik (2:21.54)  u disciplini 200m delfin koji su ostvarili A normu za odlazak na Evropsko juniorsko prvenstvo. Lekić je u disciplini 200m mješovito (2:14.23) zauzeo drugo mjesto, u disciplini 100m delfin (58:00)  zauzeo četvrtu poziciju, 200m slobodno sa isplivanim vremenom 1:56.46 Jovan je zauzeo peto mjesto. Katarina je u disciplini 100m delfin isplivala vrijeme 1:05.50  zautela treću poziciju. Marko Kovačić je pokazao izuzetnu formu te u disciplini 100m slobodno (52.19) zauzeo treću poziciju, u disciplini 100m leđno(59.27) i 200m slobodno (1:53.02) zauzeo četvrtu poziciju. Ana Račić u disciplinama 1500m slobodno (18:13.29) osvojila dvije medalje u apsolutnoj kategoriji kategoriji takmičarki 15/16 godina, dok je na 800m slobodno (9:39.44)i zauzela treće mjesto u apsolutnoj kategoriji dok je u kategoriji takmičarki 15/16 godina zauzela drugu poziciju. Luka Šćekić je nastupio u disciplini 1500m slobodno (16:53.26) i zauzeo drugu poziciju u apsolutnoj kategoriji dok je u kategoriji takmičara 17/18 godina zauzeo prvu poziciju, dok je u disciplini 800m slobodno isplivao vrijeme 8.50.78 i zauzeo četvrtu poziciju u apsolutnoj kategoriji dok je u kategorji takmičara 17/18 godina zauzeo drugu poziciju. U disciplini  200m delfin (2:13.86) Miloš Jakovljević je u disciplini 200m delfin (2:18.69) nastupio u B finalu  i popeo se na pobjedničko postolje, 1500m slobodno  (9:15.14) u apsolutnoj kategoriji zauzeo dvanaestu poziciju dok je u kategoriji takmičara 15/16 godina zauzeo sedmu poziciju. U disciplini 100m delfin (1:02.22) Miloš je u B finalu osvojio bronzanu medalju. Nikša Kašćelan je u disciplini 200m dlefin (2.12.94)  zauzeo četvrtu poziciju. Milana Lukić je nastuplia u disciplini 100m slobodno sa isplivanim vremenom 59.90 i zauzela petu poziciju. Pavle Krupljanin je u disciplini 50m dlefin nastupio u B finalu i isplivao vrijeme 28.78 i time zauzeo šestu poziciju. I naši mlađi takmičari su ostvarili dobre rezultate. Takođe, isplivano je nekoliko svjetskih vrijednih rezultata, Čaba Silađi je u disciplini 100m prsno isplivao vrijeme 59.92 i ostvario 866 FINA boda (A norma za SP Japan 2020. godine), Anja Crevar je u disciplini 400m mješovito isplivala vrijeme 4:46.39 ostvarivši 804 FINA boda (B norma SP Japan 2020). Ove godine pehare za najuspješnije takmičare u muškoj konkurenciji osvojili su Mihajlo Čeprkalo u apsolutnoj kategoriji (APK 22 APRIL), Marko Kovačić u kategoriji takmičara 17/18 godina (APK 22. APRIL), Jovan Lekić u kategoriji takmičara 15/16 godina (APK 22. APRIL), Antonio Zwicker u kategoriji takmičara 13/14 godina (Mladost, ZG), Đorđe Tadić (Olymp, BL) u kategoriji takmičara 12godina i mađi. Anja Crevar je najuspješnija takmičarka u apsolutnoj kategoriji  (Dinamo, PA), u kategoriji plivačica 15/16 godina Lea Gerard (Mladost, ZA), Mia Blazevska Eminova (Orion, SK)  13/14 godina, Maša Cvetković (LA Kolubara, LA) i u kategoriji plivačica 10 godina i mlađe najbolja takmičarka je Isidora Pejčinović (APK 22. APRIL,BL). Naši takmičari su osvojili 39 medalja od čega 12 zlatnih, 13 srebrenih i 14 bronzanih.

Obzirom da je ovaj miting dio „Velike nagrade balkanskih gradova“dodjeljene su i nagrade najboljim plivačima i plivačicama koji su bili dio iste. U muškoj konkurenciji najuspješniji su bili Mihajlo Čeprkalo, Čaba Silađi i Stefan Šorak, dok su Anja Crevar, Mila Medić i Nina Stanisavljević najbolje plivačice.

Ovi rezultati ostvareni su na domaćem terenu ovog vikenda tokom održavanja X Međunarodnog plivačkog mitinga „22. APRIL“, gdje je vladala odlična atmosfera a plivači su bodrili jedni druge. Snage su suprostavila  oko 430 plivača iz 45 klubova iz Gruzije, Grčke, Austije, Mađarske, Makedonije, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske.

Akademski plivački  klub želi da se zahvali svim učesnicima, volonterima, Studio design, Fakultetu fizičkog vaspitanja i sporta, trenerima i roditeljima koji su dali nesebičan doprinos da i po deseti put budemo domaćini ove velike manifestacije.