Pet rekorda prvog dana takmičenja na Grand Prix-Kup Zrenjanina

admin on 31 Oktobra, 2019

Mihajlo Čeprkalo je u prvoj grupi polufinalnih trka na 100m delfin postavio novi apsolutni rekord Bosne i Hercegovine sa isplivanim vremenom 53.44. Marko Kovačić je u kvalifikacijama u istoj disciplini otplivao juniorski rekord BiH (54.12) , dok je u drugoj grupi polufinalnog dijela otplivao 53.28 što ga je dovelo do novog juniorskog i apsolutnog rekorda Bosne i Hercegovine.

Jovan Lekić, u kategoriji plivača rođenih 2003/2004 godine osvojio je dvije zlatne medalje u disciplinama 400m slobodno (3:55.07) i 100m delfin (56.69). U polufinalnoj trci na 100m slobodno Jovan je isplivao vrijeme 55.67 što je bilo dovoljno da postavi novi kadetski rekord Bosne i Hercegovine plasirajući se dalje u finale. On je nastupio u finalnoj trci na 400m slobodno zauzevši odlično peto mjesto (4:00.59).

Katarina Ćurlik zaustavila je štopericu na 2:25.03 u disciplini 200m delfin zauzevši treću poziciju u kvalifikacijama. Dok je u finalnim trkama isplivala vrijeme 2:27.58 i zauzela odličnu četvrtu poziciju.

Rezultat Milane Lukić u kvalifikacijama (59.55) na 100m slobodno odveo ju je do polufinalnih trka gdje je isplivala vrijeme 58.81.

Svoja najbolje vremena u disciplini 100m delfin ostvarili su u polufinalnim trkama Jakovljević Miloš (58.48) i Kašćelan Nikša (57.76). Dok je nastup prvog dana takmičenja Luka Šćekić završio u kvalifikacijama na 100m delfin ostvarivši lični rekord u vremenu 1:01.21