Zimsko prvenstvo RS

admin on 4 Marta, 2019

Odličan rezultat naših plivača tokom Zimskog prvenstva Republike Srpske. Osvojeno je 150 medalja od čega 57 zlatnih, 64 srebrene i 29 bronzanih medalja. U štafetnim trkama 4x200m slobodno (Kašćelan, Lekić, Jakovljević, Šćekić) sa isplivanim vremenom 8:11.43 kao i u štafetnim trkama 4x100m slobodno (Čeprkalo,Kašćelan, Jakovljević, Lekić) 3:41.60 zauzeli smo prvu poziciju u apsolutnoj kategoriji za muškarce. U štafetnim trkama 4x100m slobodno (Ćurlik, Račić, Lukić, Raca) sa isplivanim vremenom 4:18.98 i 4x 200m slobodno sa isplivanim vremenom 9.26.77 zauzeli smo prvu poziciju u apsolutnoj i omladinskoj kategoriji za žene. U istoj disciplini 4x100m slobodno (Blažević, Kragulj, Stjepanović, Jokić) u kategoriji pionira takođe smo zauzeli prvu poziciju sa isplivanim vremenom 5:20.83 i 4x200m slobodno sa isplivanim vremenom 11:36.19 našli smo se na najvišem stepeniku pobjedničkog postolja. Sa samo 39 takmičara Akademski plivački klub “22. APRIL” u uskupnom plasmanu ostvario je drugu poziciju sa ostvarenih 34.224 boda.

Čestitamo našim plivačima i njihovim trenerima! Želimo im uspjeh i na Zimskom prvenstvu Bosne i Hercegovine koje će biti održano u periodu 8.- 10. marta 2019. u Banjaluci